TAJD336K035KNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 338
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 304
Datasheet
Similar
In Stock: 197
In Stock: 478
In Stock: 0
In Stock: 578
In Stock: 2.422
KEMET
KEMET
In Stock: 734
33 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm
TAJD336K035KNJ
DigiKey Part Number
TAJD336K035KNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD336K035KNJ
Description
CAP TANT 33UF 10% 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJD336K035KNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
35 V