T494X336M025AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 541
Datasheet
Upgrade
In Stock: 10.260
Similar
Similar
In Stock: 127
In Stock: 494
Direct
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
33 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 300mOhm
T494X336M025AT
DigiKey Part Number
T494X336M025AT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T494X336M025AT
Description
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T494X336M025AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm