T55A226M2R5C0180
DigiKeys varenummer
3581-T55A226M2R5C0180TR-ND - Tape & Reel (TR)
3581-T55A226M2R5C0180CT-ND - Afskåret tape (CT)
3581-T55A226M2R5C0180DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T55A226M2R5C0180
Beskrivelse
CAP TANT POLY 22UF 2.5V 1206
Producentens standard leveringstid
33 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
22 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 2.5 V 1206 (3216 metrisk) 180mOhm @ 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T55A226M2R5C0180 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
180mOhm @ 100kHz
Producenter
Vishay Sprague
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Kapacitans
22 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
A
Spænding - Nominel
2.5 V