LT1963AEQ-3.3#TRPBF
DigiKeys varenummer
505-LT1963AEQ-3.3#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LT1963AEQ-3.3#TRPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
505-LT1963AEQ-3.3#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT1963AEQ-3.3#TRPBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A DDPAK-5
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1,5A DDPAK-5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LT1963AEQ-3.3#TRPBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1.5 mA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
120 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
63dB (120Hz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Omvendt polaritet
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
20V
Pakke/hus
TO-263-6, D2PAK (5 ledere + tab), TO-263BA
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
DDPAK-5
Spændingsdropout (maks.)
0,55V @ 1,5A