LT1963AEST-2.5#TRPBF
DigiKeys varenummer
LT1963AEST-2.5#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
LT1963AEST-2.5#TRPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
LT1963AEST-2.5#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT1963AEST-2.5#TRPBF
Beskrivelse
IC REG LIN 2.5V 1.5A SOT-223-3
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1,5A SOT-223-3
EDA/CAD-modeller
LT1963AEST-2.5#TRPBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1.5 mA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
120 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
63dB (120Hz)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
20V
Pakke/hus
TO-261-4, TO-261AA
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Leverandørs enhedspakning
SOT-223-3
Spændingsdropout (maks.)
0,55V @ 1,5A