SUD09P10-195-GE3
DigiKeys varenummer
SUD09P10-195-GE3TR-ND - Tape & Reel (TR)
SUD09P10-195-GE3CT-ND - Afskåret tape (CT)
SUD09P10-195-GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SUD09P10-195-GE3
Beskrivelse
MOSFET P-CH 100V 8.8A TO252
Producentens standard leveringstid
63 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
P-kanal 100 V 8,8A (Tc) 2,5W (Ta), 32,1W (Tc) Overflademontering TO-252AA
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
34.8 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1055 pF @ 50 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
2,5W (Ta), 32,1W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Leverandørs enhedspakning
TO-252AA
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
195mOhm @ 3,6A, 10V