STD10P10F6
DigiKeys varenummer
497-16300-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-16300-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-16300-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STD10P10F6
Beskrivelse
MOSFET P-CH 100V 10A DPAK
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
P-kanal 100 V 10A (Tc) 40W (Tc) Overflademontering DPAK
EDA/CAD-modeller
STD10P10F6 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
16.5 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
864 pF @ 80 V
Effektspredning (maks.)
40W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Leverandørs enhedspakning
DPAK
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
180mOhm @ 5A, 10V