STPS3L60U
DigiKeys varenummer
497-6584-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-6584-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-6584-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STPS3L60U
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 60V 3A SMB
Detaljeret beskrivelse
Dioder 60 V 3A Overflademontering SMB
EDA/CAD-modeller
STPS3L60U Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
150 µA @ 60 V
Leverandørs enhedspakning
SMB
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
60 V
Driftstemperatur - Samling
150°C (maks.)
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
3A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
620 mV @ 3 A