SIHF15N60E-E3 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay Siliconix
På lager: 395
Datablad
Similar
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
På lager: 0
Similar
På lager: 334
Datablad
På lager: 208
På lager: 0
onsemi
På lager: 67
onsemi
På lager: 948
På lager: 78
Infineon Technologies
Infineon Technologies
N-kanal 600 V 15A (Tc) 34W (Tc) Hulmontering TO-220 Full Pack
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SIHF15N60E-E3
DigiKeys varenummer
SIHF15N60E-E3-ND
Producenter
Producentens varenummer
SIHF15N60E-E3
Beskrivelse
MOSFET N-CH 600V 15A TO220
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
78 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±30V
Emballage
Bulk
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1350 pF @ 100 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
34W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
600 V
Leverandørs enhedspakning
TO-220 Full Pack
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
280mOhm @ 8A, 10V