AOTF20N60 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
På lager: 3.012
Datablad
Similar
onsemi
På lager: 67
Datablad
Similar
onsemi
På lager: 948
På lager: 78
På lager: 1.789
Infineon Technologies
På lager: 430
Rohm Semiconductor
På lager: 373
Rohm Semiconductor
På lager: 325
Vishay Siliconix
På lager: 814
Vishay Siliconix
På lager: 197
STMicroelectronics
N-kanal 600 V 20A (Tc) 50W (Tc) Hulmontering TO-220F
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AOTF20N60
DigiKeys varenummer
AOTF20N60-ND
Producenter
Producentens varenummer
AOTF20N60
Beskrivelse
MOSFET N-CH 600V 20A TO220-3F
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,5V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
74 nC @ 10 V
Emballage
Rør
Vgs (maks.)
±30V
Varestatus
Last Time Buy
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
3680 pF @ 25 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
50W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
600 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TO-220F
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
370mOhm @ 10A, 10V