IPA60R299CPXKSA1 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
onsemi
På lager: 78
Datablad
Direkte
STMicroelectronics
På lager: 892
Datablad
Similar
IXYS
På lager: 273
Similar
Rohm Semiconductor
På lager: 373
Vishay Siliconix
På lager: 395
STMicroelectronics
På lager: 867
På lager: 603
På lager: 685
På lager: 526
På lager: 1.895
På lager: 709
På lager: 266
N-kanal 600 V 11A (Tc) 33W (Tc) Hulmontering PG-TO220-3-31
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
IPA60R299CPXKSA1
DigiKeys varenummer
IPA60R299CPXKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IPA60R299CPXKSA1
Beskrivelse
MOSFET N-CH 600V 11A TO220-FP
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
IPA60R299CPXKSA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,5V @ 440µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
29 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Rør
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1100 pF @ 100 V
Varestatus
Ikke til nye design
Effektspredning (maks.)
33W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Hulmontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
600 V
Leverandørs enhedspakning
PG-TO220-3-31
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
299mOhm @ 6,6A, 10V