SIHF12N60E-E3 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
På lager: 0
Similar
På lager: 334
Datablad
På lager: 208
Datablad
På lager: 0
onsemi
På lager: 67
onsemi
På lager: 948
På lager: 78
Infineon Technologies
Infineon Technologies
På lager: 500
N-kanal 600 V 12A (Tc) 33W (Tc) Hulmontering TO-220 Full Pack
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SIHF12N60E-E3
DigiKeys varenummer
SIHF12N60E-E3-ND
Producenter
Producentens varenummer
SIHF12N60E-E3
Beskrivelse
MOSFET N-CH 600V 12A TO220
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
58 nC @ 10 V
Emballage
Bulk
Vgs (maks.)
±30V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
937 pF @ 100 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
33W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
600 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TO-220 Full Pack
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
380mOhm @ 6A, 10V