BZT52B8V2-HE3-08 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
På lager: 2.044
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
På lager: 525
onsemi
onsemi
Dioder – Zener 8.2 V 410 mW ±2% Overflademontering SOD-123
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SOD 123
BZT52B8V2-HE3-08
DigiKeys varenummer
BZT52B8V2-HE3-08-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
BZT52B8V2-HE3-08
Beskrivelse
DIODE ZENER 8.2V 410MW SOD123
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 6 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Kvalifikation
AEC-Q101
Varestatus
Forældet
Tolerance
±2%
Leverandørs enhedspakning
SOD-123
Effekt - Maks.
410 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
7 Ohms