SZMMSZ8V2ET1G
DigiKeys varenummer
488-SZMMSZ8V2ET1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-SZMMSZ8V2ET1GCT-ND - Afskåret tape (CT)
488-SZMMSZ8V2ET1GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SZMMSZ8V2ET1G
Beskrivelse
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD123
Producentens standard leveringstid
44 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 8.2 V 500 mW ±5% Overflademontering SOD-123
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SZMMSZ8V2ET1G Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±5%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
500 mW
Leverandørs enhedspakning
SOD-123
Impedans (maks.) (Zzt)
15 Ohms
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
700 nA @ 5 V