BZT52C8V2T-7
DigiKeys varenummer
BZT52C8V2T-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZT52C8V2T-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
BZT52C8V2T-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZT52C8V2T-7
Beskrivelse
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOD523
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 8.2 V 300 mW ±6% Overflademontering SOD-523
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
700 nA @ 5 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Tolerance
±6%
Leverandørs enhedspakning
SOD-523
Effekt - Maks.
300 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
15 Ohms