LP5907MFX-3.3/NOPB | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | LP5907MFX-3.3/NOPB |
Beskrivelse | IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT23-5 |
Producentens standard leveringstid | 12 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 250mA SOT-23-5 |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | LP5907MFX-3.3/NOPB Modeller |
Kategori | Strøm - Hvilestrøm (Iq) 25 µA |
Mfr | Strøm - Forsyning (maks.) 425 µA |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | PSRR 90dB – 60dB (100Hz – 100kHz) |
Varestatus Aktiv | Styringsfunktioner Aktivér |
Outputkonfiguration | Beskyttelsesfunktioner Overtemperatur, Kortslutning |
Udgangstype | Driftstemperatur -40°C – 125°C |
Antal regulatorer 1 | Monteringstype Overflademontering |
Spænding - Input (maks.) 5,5V | Pakke/hus SC-74A, SOT-753 |
Spænding - Output (min./fast) 3,3V | Leverandørs enhedspakning SOT-23-5 |
Spændingsdropout (maks.) 0,25V @ 250mA | Grundlæggende varenummer |