AP7353D-285FS4-7
DigiKeys varenummer
31-AP7353D-285FS4-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-AP7353D-285FS4-7CT-ND - Afskåret tape (CT)
31-AP7353D-285FS4-7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AP7353D-285FS4-7
Beskrivelse
IC REG LINEAR 2.85V X2-DFN10104
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 250mA X2-DFN1010-4 (Type B)
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
27 µA
Mfr
PSRR
90dB – 70dB (100Hz – 10kHz)
Styringsfunktioner
Strømgrænse, Aktivér
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Kortslutning
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Udgangstype
Klasse
Automotive
Antal regulatorer
1
Kvalifikation
AEC-Q100
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Spænding - Output (min./fast)
2,85V
Pakke/hus
4-XDFN eksponeret overflade
Spændingsdropout (maks.)
0,155V @ 250mA