LP5907MFX-1.8/NOPB
DigiKeys varenummer
296-41463-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-41463-1-ND - Afskåret tape (CT)
296-41463-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LP5907MFX-1.8/NOPB
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.8V 250MA SOT23-5
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 250mA SOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LP5907MFX-1.8/NOPB Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
25 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
425 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
90dB – 60dB (100Hz – 100kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overtemperatur, Kortslutning
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Output (min./fast)
1,8V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Spændingsdropout (maks.)
0,25V @ 250mA