TPLH-3R0/10WR10X30
DigiKeys varenummer
2085-TPLH-3R0/10WR10X30-ND
Producenter
Producentens varenummer
TPLH-3R0/10WR10X30
Beskrivelse
CAP 10F 3.0V T/H
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 F (EDLC) superkondensatorerr 3 V Radial, Dåse 40mOhm @ 1kHz 1000 timer @ 65°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 65°C
Producenter
Tecate Group
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
10 F
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
1,240" (31,50mm)
Spænding - Nominel
3 V
Driftstemperatur
-40°C – 65°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
40mOhm @ 1kHz