TV1030-3R0106-R
DigiKeys varenummer
283-4668-ND
Producenter
Producentens varenummer
TV1030-3R0106-R
Beskrivelse
CAP 10F -10% +30% 3V T/H
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 F (EDLC) superkondensatorerr 3 V Radial, Dåse 26mOhm 1000 timer @ 85°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 85°C
Producenter
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
10 F
Størrelse/dimension
0,413" diam. (10,50mm)
Tolerance
-10%, +30%
Højde - Monteret (maks.)
1,240" (31,50mm)
Spænding - Nominel
3 V
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
26mOhm