FK28X7R1H472KN000
DigiKeys varenummer
445-FK28X7R1H472KN000-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK28X7R1H472KN000
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4700 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
FK28X7R1H472KN000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)