FK28C0G1H472JN000
DigiKeys varenummer
445-FK28C0G1H472JN000-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK28C0G1H472JN000
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 50V C0G RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4700 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA/CAD-modeller
FK28C0G1H472JN000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)