CGJ3E2X7R1E333K080AA
DigiKeys varenummer
445-8126-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8126-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
CGJ3E2X7R1E333K080AA
Beskrivelse
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.033 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CGJ3E2X7R1E333K080AA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)