UMK105CG2R7CV-F
DigiKeys varenummer
587-3178-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3178-1-ND - Afskåret tape (CT)
587-3178-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
UMK105CG2R7CV-F
Beskrivelse
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0402
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.7 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
UMK105CG2R7CV-F Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Ikke til nye design
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±0,25pF
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)