CC0402CRNPO9BN2R7
DigiKeys varenummer
311-1005-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1005-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-1005-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0402CRNPO9BN2R7
Beskrivelse
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NPO 0402
Detaljeret beskrivelse
2.7 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0402CRNPO9BN2R7 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±0,25pF
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)