MAASL21GSB7475MTNA01 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Taiyo Yuden
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Taiyo Yuden
På lager: 1.032
På lager: 425
Datablad
KEMET
KEMET
4.7 µF ±20% 10V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MAASL21GSB7475MTNA01
DigiKeys varenummer
587-MAASL21GSB7475MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MAASL21GSB7475MTNA01
Beskrivelse
CAP CER 4.7UF 10V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
MAASL21GSB7475MTNA01 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,053" (1,35mm)