LMK212B7475MGHT
DigiKeys varenummer
587-4916-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-4916-1-ND - Afskåret tape (CT)
587-4916-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LMK212B7475MGHT
Beskrivelse
CAP CER 4.7UF 10V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF ±20% 10V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
LMK212B7475MGHT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,053" (1,35mm)