STM32L151CBU6
DigiKeys varenummer
497-11484-ND
Producenter
Producentens varenummer
STM32L151CBU6
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 128KB FLSH 48UFQFPN
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M3 STM32L1 Mikrocontrollere IC 32-bit 32MHz 128KB (128K x 8) FLASH 48-UFQFPN (7x7)
EDA/CAD-modeller
STM32L151CBU6 Modeller
EEPROM størrelse
4K x 8
RAM-størrelse
16K x 8
Varestatus
Ikke til nye design
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
Datakonvertere
A/D 16x12b; D/A 2x12b
Central processor
ARM® Cortex®-M3
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
32MHz