STM32L010F4P6
DigiKeys varenummer
497-19364-ND
Producenter
Producentens varenummer
STM32L010F4P6
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 20TSSOP
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrocontrollere IC 32-bit 32MHz 16KB (16K x 8) FLASH 20-TSSOP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
STM32L010F4P6 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
EEPROM størrelse
128 x 8
Emballage
Rør
RAM-størrelse
2K x 8
Varestatus
Aktiv
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Datakonvertere
A/D 7x12b
Central processor
ARM® Cortex®-M0+
Oscillatortype
Intern
Kernestørrelse
32-bit
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
32MHz
Monteringstype
Overflademontering
Tilslutningsmuligheder
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Leverandørs enhedspakning
20-TSSOP
Perifere enheder
Detekt/reset spændingsreduktion (brownout), DMA, POR, PWM, WDT
Pakke/hus
20-TSSOP (0,173", 4,40mm bredde)