STM32L010F4P6TR
DigiKeys varenummer
497-STM32L010F4P6TR-ND - Tape & Reel (TR)
497-STM32L010F4P6TRCT-ND - Afskåret tape (CT)
497-STM32L010F4P6TRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STM32L010F4P6TR
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 20TSSOP
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrocontrollere IC 32-bit 32MHz 16KB (16K x 8) FLASH 20-TSSOP
EDA/CAD-modeller
STM32L010F4P6TR Modeller
EEPROM størrelse
128 x 8
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
RAM-størrelse
2K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
Datakonvertere
A/D 7x12b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
32MHz
Monteringstype
Overflademontering
Tilslutningsmuligheder
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Leverandørs enhedspakning
20-TSSOP
Perifere enheder
Detekt/reset spændingsreduktion (brownout), DMA, POR, PWM, WDT
Pakke/hus
20-TSSOP (0,173", 4,40mm bredde)