Billede for ISL85003ADEMO1Z er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ISL85003ADEMO1Z
DigiKeys varenummer
ISL85003ADEMO1Z-ND
Producenter
Producentens varenummer
ISL85003ADEMO1Z
Beskrivelse
EVAL BOARD FOR ISL85003
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ISL85003 - DC/DC, Trin ned 1 Ikke-isolerede udgange Evalueringskortoutput
Kategori
Strøm - Output
3A
Producenter
Renesas Electronics Corporation
Spænding - Input
4,5V – 18V
Emballage
Boks
Regulators topologi
Buck
Varestatus
Aktiv
Frekvens - Switching
500kHz
Hovedformål
DC/DC, Trin ned
Indhold
Kort
Udgange og type
1 Ikke-isolerede udgange
Udnyttet IC/del
ISL85003
Spænding - Output
5V