DNF10-250FIB-D
DigiKeys varenummer
298-10541-ND
Producenter
Producentens varenummer
DNF10-250FIB-D
Beskrivelse
CONN QC RCPT 10-12AWG 0.250
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0,250" (6,35mm) Lynkobling Hun 10-12 AWG Krympe Stikforbindelse Fuldt isoleret
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DNF10-250FIB-D Modeller
Kategori
Terminering
Krympe
Producenter
Panduit Corp
Trådtykkelse
10-12 AWG
Serie
Isolering
Fuldt isoleret
Emballage
Bulk
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Savtakket terminering
Terminaltype
Standard
Farve
Gul
Køn
Hun
Kontaktmateriale
Messing
Stiftbredde
0,250" (6,35mm)
Kontaktfinish
Tin
Stifttykkelse
0,032" (0,81mm)
Isoleringsdiameter
0,220" (5,59mm)
Længde - Samlet
0,960" (24,38mm)