EEH-ZK1E820P
DigiKeys varenummer
P124973TR-ND - Tape & Reel (TR)
P124973CT-ND - Afskåret tape (CT)
P124973DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EEH-ZK1E820P
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 82UF 20% 25V SMD
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
82 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 50mOhm 4000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EEH-ZK1E820P Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
Panasonic Industry
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
195 mA @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
1.3 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
82 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,240" (6,10mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
50mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C