HHXJ250GRA820MF61G
DigiKeys varenummer
565-HHXJ250GRA820MF61GTR-ND - Tape & Reel (TR)
565-HHXJ250GRA820MF61GCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-HHXJ250GRA820MF61GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
HHXJ250GRA820MF61G
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 82UF 20% 25V SMD
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
82 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 50mOhm 4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Digi-Reel®
Funktioner
Vibrationsdæmpende
Rippel strøm @ lav frekvens
195 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.3 A @ 100 kHz
Kapacitans
82 µF
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,240" (6,10mm)
Spænding - Nominel
25 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
50mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C