BW826M025HEHTA
DigiKeys varenummer
3372-BW826M025HEHTATR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Aillen
Producentens varenummer
BW826M025HEHTA
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 82UF 20% 25V SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
82 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 50mOhm 4000 timer @ 125°C
Kategori
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C
Producenter
Aillen
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Automotive
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
900 mA @ 100 kHz
Type
Hybrid
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
82 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,240" (6,10mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
50mOhm