SZMMSZ5V6T1G
DigiKeys varenummer
SZMMSZ5V6T1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SZMMSZ5V6T1GOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
SZMMSZ5V6T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SZMMSZ5V6T1G
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123
Producentens standard leveringstid
45 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 5.6 V 500 mW ±5% Overflademontering SOD-123
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SZMMSZ5V6T1G Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±5%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
500 mW
Leverandørs enhedspakning
SOD-123
Impedans (maks.) (Zzt)
40 Ohms
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 2 V