APHD1608LCGCK
DigiKeys varenummer
754-2031-2-ND - Tape & Reel (TR)
754-2031-1-ND - Afskåret tape (CT)
754-2031-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
APHD1608LCGCK
Beskrivelse
LED GREEN CLEAR 1608 SMD
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Grøn 570nm LED-indikation – Diskret 1,9V 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
APHD1608LCGCK Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
1,9V
Mfr
Strøm - Test
2mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Synsvinkel
100°
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Farve
Bølgelængde - Dominerende
Konfiguration
Standard
Bølgelængde - Peak
574nm
Linsefarve
Farveløs
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Linsegennemsigtighed
Klar
Leverandørs enhedspakning
Millicandela-normering
Størrelse/dimension
1,60mm L x 0,80mm B
Linsetype
Rund med hvælvet top
Højde (maks.)
0,75mm
Linsestørrelse
0,70mm diam.