780-M26-103L011
780-M26-103L011
NorComp Connector Solutions for Telematics
780-M26-103L011
DigiKeys varenummer
NOR1085-ND
Producenter
Producentens varenummer
780-M26-103L011
Beskrivelse
CONN D-SUB HD PLUG 26POS PNL MNT
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
26 position D-Sub, Høj tæthed Stik, Hanben stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
780-M26-103L011 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Mfr
Kontaktfinish
Guld
Serie
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Emballage
Bakke
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
3A
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Jordingsindhak
Antal positioner
Farve
Sort
Antal rækker
3
Kontaktform
Bearbejdet
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A) høj tæthed
Trådtykkelse
24-28 AWG
Kontakttype
Signal
Kontaktmateriale
Messing
Flangefunktionalitet
Kabelside (4-40)
Driftstemperatur
-55°C – 105°C