780-M26-203L001
DigiKeys varenummer
NOR1022-ND
Producenter
Producentens varenummer
780-M26-203L001
Beskrivelse
CONN D-SUB HD RCPT 26POS PNL MNT
Detaljeret beskrivelse
26 position D-Sub, Høj tæthed Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
780-M26-203L001 Modeller
Strømklassificering (AMPS)
3A
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Monteringstype
Trådtykkelse
24-28 AWG
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A) høj tæthed
Driftstemperatur
-55°C – 105°C