180-M15-103L001
180-M15-103L001
180-M15-103L001
DigiKeys varenummer
180-M1501MN-ND
Producenter
Producentens varenummer
180-M15-103L001
Beskrivelse
CONN D-SUB HD PLUG 15POS PNL MNT
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 position D-Sub, Høj tæthed Stik, Hanben stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
180-M15-103L001 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Mfr
Kontaktfinish
Guld
Serie
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Emballage
Bakke
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Varestatus
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
3A
Stikforbindelse udformning
Funktioner
Jordingsindhak, Afskærmet
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Farve
Sort
Antal positioner
Kontaktform
Bearbejdet
Antal rækker
3
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Monteringstype
Trådtykkelse
24-28 AWG
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
1 (DE, E) høj tæthed
Kontaktmateriale
Messing
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-55°C – 105°C