173-E15-211R141 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
NorComp Inc.
På lager: 0
Datablad
15 position D-Sub Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
173-E15-211R141
DigiKeys varenummer
173-15FEA-ND
Producenter
Producentens varenummer
173-E15-211R141
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Belagt med gult kromat
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Bakke
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Varestatus
Forældet
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Forskydningsafstand bagud
0,283" (7,20mm)
Antal positioner
Funktioner
Monteringsbeslag
Antal rækker
2
Farve
Hvid
Monteringstype
Kontaktform
Bearbejdet
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A)
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-50°C – 100°C