173-E15-213R141
173-E15-213R141
173-E15-213R141
DigiKeys varenummer
173-115FEA-ND
Producenter
Producentens varenummer
173-E15-213R141
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
15 position D-Sub Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
173-E15-213R141 Modeller
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,283" (7,20mm)
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Funktioner
Monteringsbeslag
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A)
Kontaktmateriale
Kobber
Driftstemperatur
-55°C – 125°C