172-E15-103R001
172-E15-103R001
172-E15-103R001
DigiKeys varenummer
1115MEA-ND
Producenter
Producentens varenummer
172-E15-103R001
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 15POS PNL MNT
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 position D-Sub Stik, Hanben stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
172-E15-103R001 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Mfr
Kontaktfinish
Guld
Serie
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Emballage
Bakke
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Varestatus
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse udformning
Funktioner
Jordingsindhak
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Farve
Hvid
Antal positioner
Kontaktform
Bearbejdet
Antal rækker
2
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Monteringstype
Trådtykkelse
20-26 AWG
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A)
Kontaktmateriale
Messing
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-50°C – 100°C