CT-6ER503
DigiKeys varenummer
563-CT-6ER503-ND
Producenter
Producentens varenummer
CT-6ER503
Beskrivelse
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
50 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CT-6ER503 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Nidec Components
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
50 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 0,276" x 0,276" overflade (7,00mm x 7,00mm)
Tolerance
±10%