82PR50KLF
DigiKeys varenummer
987-1547-ND
Producenter
Producentens varenummer
82PR50KLF
Beskrivelse
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
50 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
82PR50KLF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
TT Electronics/BI
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
50 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rund - 0,250" diam. (6,35mm)
Tolerance
±10%