CT-6ER502
DigiKeys varenummer
563-CT-6ER502-ND
Producenter
Producentens varenummer
CT-6ER502
Beskrivelse
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
5 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
CT-6ER502 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Emballage
Bulk
Modstand
5 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 0,276" x 0,276" overflade (7,00mm x 7,00mm)
Tolerance
±10%