UVR1J471MHD1TD det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 2.235
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 2.047
Datablad
På lager: 779
På lager: 499
Direkte
Würth Elektronik
CORNELL DUBILIER KNOWLES
Rubycon
På lager: 844
Würth Elektronik
På lager: 932
Panasonic Industry
Panasonic Industry
På lager: 307
470 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UVR1J471MHD1TD
DigiKeys varenummer
493-14351-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-14351-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UVR1J471MHD1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
UVR1J471MHD1TD Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
900 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
1.35 A @ 100 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C