UKW1J471MHD
DigiKeys varenummer
493-15505-ND
Producenter
Producentens varenummer
UKW1J471MHD
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
EDA/CAD-modeller
UKW1J471MHD Modeller
Kategori
Rippel strøm @ lav frekvens
880 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.32 A @ 10 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,787" (20,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C