UVR1J471MHD1AA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 2.235
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 2.047
Datablad
På lager: 779
På lager: 499
CORNELL DUBILIER KNOWLES
Rubycon
På lager: 844
Würth Elektronik
På lager: 932
Panasonic Industry
Panasonic Industry
På lager: 307
Billede for UVR1J471MHD1AA er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
UVR1J471MHD1AA
DigiKeys varenummer
UVR1J471MHD1AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
UVR1J471MHD1AA
Beskrivelse
CAP ALUM 63V POLAR
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
900 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.35 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C