UKL1J330KPD1TA
DigiKeys varenummer
493-UKL1J330KPD1TACT-ND - Afskåret tape (CT)
UKL1J330KPD1TA-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKL1J330KPD1TA
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
EDA/CAD-modeller
UKL1J330KPD1TA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
170 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
340 mA @ 10 kHz
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C